کاربرد کیک در سلامت گوارش!

همانطور که در بالا گفتیم برای پخت کیک مغزدار از 4 ماده اصلی استفاده می کنیم که هر کدام نقش حیاتی دارند در ادامه قصد داریم نقش این چهار نوع ماده را با جزئیات بیشتری تحلیل کنیم.

1) آرد
آرد استفاده شده در دستور کیک مانند آرد گندم است نشاسته و کربوهیدرات ها مواد اولیه آرد هستند. بر اساس میزان پروتئین آرد، آرد ضعیف با 7 تا 8.5 درصد پروتئین، آرد متوسط با 8.5 تا 10.5 درصد پروتئین و آرد قابل توجه با 11.5 تا 13.5 درصد پروتئین جدا می شوند وقتی پروتئین آرد را با مایعات دیگر مخلوط می کنید، ماده جدیدی به نام گلوتن ایجاد می کنید.

درصد گلوتن به طور مستقیم با چقرمگی مواد تولید شده مرتبط است در واقع، هر چه میزان گلوتن در مواد کیک کمتر باشد، کیک ها اسفنجی تر و نرم تر می شوند در خاتمه، آرد قوی که درصد پروتئین و گلوتن بالایی دارد، برای پخت کیک بستنی یخچالی های خوش طعم مناسب نخواهد بود.

2 عدد تخم مرغ
یک تخم مرغ متوسط ​​50 گرم وزن دارد که تقریباً 30 گرم سفید است و 20 گرم زرده است اگر تخم مرغ را در یخچال نگهداری می کنید؛ قبل از پخت کیک اسفنجی خیس را گرم کنید زیرا تخم مرغ های سرد هنگام ترکیب اجزاء به خوبی کف نمی کنند.

می توانید تخم مرغ را به صورت پودر و خشک از بازارها خریداری کنید در واقع، شما می توانید بر اساس نیاز خود پودر تخم مرغ کامل، سفیده یا زرده داشته باشید در نظر بگیرید که هنگام استفاده از پودر تخم مرغ، آن را تقریباً با آب ترکیب کنید استفاده از این پودر باعث می شود کیک شما کیفیت و رنگ مناسبی داشته باشد.

3) کره
در صنعت شیرینی پزی، کره نقشی حیاتی دارد و نانوایان به دلیل داشتن سه ویژگی از آن در این زمینه بسیار استفاده می کنند اولین ویژگی این است که به سادگی با آرد ترکیب می شود و باعث می شود شیرینی تردتر از قبل شود.

یکی دیگر از ویژگی های آن، شکل پذیری آن در عین جامد بودن است و سومین ویژگی کره، قابلیت جذب مقادیر زیادی هوا در بافت آن است ویژگی سوم وزن کیک بستنی ساده را سبک تر می کند نکته قابل توجه این است که وقتی کره را ذوب کنید و کره به دلیل قرار گرفتن در معرض سرما دوباره جامد شود، دیگر این سه ویژگی را نخواهد داشت.

 • منابع:
  1. The History of cakes
 • تبلیغات: 
  1. نحوه ساخت انواع مبلمان
  2. تاثیر روتختی بر بدن انسان
  3. تولید انواع مدل از پشم شیشه
  4. دانشجویان چینی موفق به اختراع چمدان هوشمند شدند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.