لامپ زنون 55 وات باعث فرار حشرات از اطراف شما می شود

لامپ های زنون در اندازه های مختلفی تولید می شوند لامپ زنون 55 وات که هر کدام برای کارکرد در محدوده وات خاصی طراحی شده اند. اندازه لامپ مورد استفاده در یک نصب مشخص به نیازهای روشنایی و درجه بندی الکتریکی چراغخانه بستگی دارد.

آداپتورها را می توان در انتهای آند و کاتد یک لامپ نصب کرد تا به آن اجازه دهد تا مدل های مختلف لامپ خانه را در خود جای دهد.

با بالا رفتن سن لامپ برای رسیدن به همان خروجی نور به قدرت بیشتری نیاز دارد، بنابراین مصرف برق باید در طول عمر لامپ افزایش یابد.

هنگام انتخاب لامپ مناسب برای نصب معین، باید بتواند هدف روشنایی خود را در طول عمر خود حفظ کند.

هنگام استفاده از لامپ های بزرگتر، باید اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از آسیب حرارتی به فیلم انجام شود. بازتابنده باید یک آینه دو رنگ باشد و یک محافظ حرارتی باید برای فیلتر کردن نور UV نصب شود.

هنگام کار با 35 میلی متر، پروژکتور باید مجهز به یک دروازه خنک کننده آب برای لامپ های بیش از 3 کیلو وات باشد. تنظیم گرما هنگام دویدن 16 میلی‌متر مهم‌تر است، زیرا نور روی سطح کوچک‌تری متمرکز می‌شود.

فیلم همچنین می تواند توسط یک لامپ که به درستی تنظیم نشده است آسیب ببیند و یک نقطه داغ ایجاد کند که یک قسمت از قاب را تاول می زند (به “نقوش برجسته” زیر مراجعه کنید.

لامپ

یک لامپ قوس کوتاه زنون منبع نوری است که برای نمایش استفاده می شود. نور توسط قوس الکتریکی بین الکترودهای تنگستن در یک پوشش کوارتز که حاوی گاز زنون بسیار فشرده است تولید می شود.

بیشتر نور توسط یک گلوله پلاسما تولید می شود که در نوک کاتد تشکیل می شود. برای حداکثر خروجی نور، لامپ به گونه ای تراز شده است که این توپ پلاسما تا حد امکان نزدیک به نقطه کانونی بازتابنده قرار گیرد.

این یکی از مراحلی است که برای کالیبره کردن هم ترازی نوری کلی انجام شده است.

در گذشته، لامپ‌خانه‌های زنون از پیکربندی لامپ‌های عمودی و افقی استفاده می‌کردند. لامپ های عمودی از مزایای طول عمر بیشتری برخوردار بودند، اما نسبتاً ناکارآمد بودند و برای به حداکثر رساندن خروجی نور، علاوه بر بازتابنده اصلی، به یک آینه کمکی نیز نیاز داشتند.

در تمام لامپ‌خانه‌های مدرن، لامپ به‌صورت افقی نصب می‌شود و در حالت صاف قرار می‌گیرد و انتهای آند رو به صفحه نمایش است.

لامپ‌های افقی نور خروجی بهتری دارند و تراز آن‌ها آسان‌تر است، اما تمایل بیشتری به سوسو زدن دارند، زیرا جریان گاز زنون گرم شده درون پاکت، قوس را به سمت بالا می‌کشد. برای کاهش این امر، یک آهنربا در زیر لامپ نصب می شود تا قوس را تثبیت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.