خوردن خرمای زاهدی 1401 می تواند روی احساس شما تاثیر بگذارد!!

خرما، یعنی میوه درخت خرما، قرن هاست که یکی از عناصر اساسی در آشپزی کشورهای عربی بوده و نام «نان زندگی» را به خود اختصاص داده است.

طعم شیرین خرمای زاهدی 1401 به آنها اجازه می دهد تا به طور کامل شکر را در کیک، بستنی و دسر جایگزین کنند – این یک راه حل ایده آل برای افرادی است که رژیم غذایی دارند یا ورزش های فشرده تمرین می کنند.

خرمای خشک – خواص تغذیه ای و نخل خرما که در جنوب غربی آسیا، شمال آفریقا و جنوب ایالات متحده رشد می کند، یکی از قدیمی ترین درختان میوه شناخته شده در جهان است.

مردم کشورهای عربی آنقدر برای آنها ارزش قائل هستند که آنها را “درخت زندگی” می نامند و در آشپزخانه آنها 365 دستور غذا با افزودن خرما تهیه شده است – یکی برای هر روز از سال.

خرما بسته به تنوع، از نظر خواص تغذیه ای کمی متفاوت از سایر خوراکی ها است.

خرما

محبوب ترین آنها – دگلت نور – حاوی مقدار کمی ویتامین C و A است، خرمای نوع مدجول حاوی مقدار زیادی ویتامین A و B6، کلسیم و منیزیم و اسید فولیک کمتری است.

خرما چه تازه و چه خشک حاوی مقدار زیادی فیبر، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، سالیسیلات ها و قندهای ساده است که انرژی را تامین می کند.

این باعث می شود خرمای خشک یک میان وعده بسیار سالم به ورزشکاران توصیه شود، به ویژه پس از یک تمرین شدید، که به لطف آن به سرعت پتاسیم بدن را تامین می کند.

محتوای بالای فیبر همچنین باعث ایجاد احساس سیری سریع می شود، بنابراین خرما یا غذاهایی که از آنها استفاده می شود ارزش دارد در رژیم غذایی افرادی که می خواهند وزن کم کنند گنجانده شود.

آنها به طور موثری از تمایل به خوردن میان وعده بین وعده های غذایی جلوگیری می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.