خصوصیات مهم لیمو عمانی در مناطق نیمه گرمسیری!

اعتقاد بر این است که لیمو از هند منشا گرفته است درخت لیمو یک درخت خاردار کوچک است که در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری به خوبی رشد می کن اندازه و شکل میوه لیمو از کروی در لیمو عمانی بسته بندی Baramasi یا Eureka تا مستطیلی بسیار متغیر است رنگ میوه در زمان بلوغ سبز تا زرد روشن و با یا بدون یقه در گردن است.

ضخامت و صافی پوست در بین انواع مختلف متفاوت است و لیموها یا بدون دانه هستند یا بدون دانه برخی از گونه ها دارای نوک پستان بزرگ و برجسته هستند، در حالی که برخی دیگر دارای نوک پستان بسیار کوچک و نامحسوس هستند گوشت لیمو زرد کم رنگ و بسیار اسیدی است.

برخی از انواع لیمو کاملا آبدار هستند، در حالی که برخی دیگر آب کمتری دارند کیفیت میوه لیمو در مناطق نیمه خشک آبی و مناطق ساحلی عالی است در مناطق گرمسیری مرطوب، درختان لیمو عمانی سیاه میوه هایی با پوست درشت تر تولید می کنند.

آب لیمو به دلیل طعم ترش، تند و تازه آن ارزشمند است و به عنوان یک ماده غذایی رایج در بسیاری از غذاها استفاده می شود پوست میوه منبع اسانس تجاری و ترکیبات معطر است درختان لیمو نسبت به پرتقال و گریپ فروت به سرما حساس هستند و میوه آن به دلیل محتوای قند کم می تواند در دمای پایین یخ بزند.

آرژانتین، اسپانیا، کالیفرنیا و ایتالیا بزرگترین تولیدکنندگان لیمو هستند ساختار میوه لیمو شبیه سایر مرکبات است و از پوست بیرونی و پالپ خوراکی داخلی تشکیل شده است پوست بیرونی از فلاودو بیرونی یا اپی کارپ و قسمت داخلی اسفنجی سفید که به نام آلبدو (مزوکارپ) معروف است، تشکیل شده است.

مرت لیمو به طور سنتی توسط بومیان استرالیا برای پخت و پز و درمان استفاده می شود اخیراً از برگ‌های میرت لیمو عمانی خانگی به‌عنوان یک گیاه خشک یا تازه در کاربردهای غذایی و از اسانس (EO) به‌عنوان عامل طعم‌دهنده در غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.

فلاودو حاوی رنگدانه های کاروتنوئیدی، ویتامین ها و روغن های ضروری است آلبدو از سلولز و کربوهیدرات های محلول (پکتین و پروتوپکتین)، فلاونوئیدها، اسیدهای آمینه و ویتامین ها تشکیل شده است.

برگ میرت لیمو (Backhousia citriodora) برای تولید EO با بخار تقطیر می شود لیمو عمانی تازه EO به دلیل طعم لیمویی مشخص آن شناخته شده است و جزء شیمیایی اصلی که در ایجاد عطر نقش دارد سیترال است EO دارای فعالیت ضد میکروبی وسیع است و در برابر قارچ ها بسیار موثر است و پتانسیل استفاده از EO را در نگهداری غذا و درمان بیماری های پس از برداشت در میوه ها افزایش داده است.

این فصل استفاده از لیمو مرتل EO در برنامه های غذایی و کشاورزی، استفاده عمومی، جنبه های گیاه شناسی و ترکیب شیمیایی را پوشش می دهد.

 • منابع:
  1. Lemon fruit is a rich source of nutrients, a key to a healthy diet, and provides health benefits.
 • تبلیغات: 
  1. کدام نوع از عرقیات گیاهی برای بهبود و عملکرد قلب خوب است؟
  2. کیف مهمترین وسایل امروزی
  3. فواید بادام چیست
  4. با صرفه جویی کردن تبدیل به فردی ثروتمند شوید